SMEG Dolce & Gabbana Dual Fuel MF Freestanding Cooker 90cm Blu Mediterraneo
- Regular price
- $17,999.00
- SALE
- $17,999.00
- Regular price
-
$17,999.00 - Unit price
- /per
SALE
Sold out
Tax included.
This beautifully designed Dolce & Gabbana freestanding cooker enables self-expression in the kitchen. A large capacity oven with 5x shelf positions and 10 functions including static, fan forced, grill and more. Plus, a powerful gas cooktop with 5 burners and cast iron trivets makes cooking with multiple pots and pans simple, providing endless cooking options at your fingertips.
Specifications
| Warranty | 60 Months |
|---|---|
| Product Colour / Finish | Blue/White |
| Country of Manufacture | Italy |
| Product Description | SMEG Dolce & Gabbana Dual Fuel MF Freestanding Cooker 90cm Blu Mediterraneo |
Dimensions
| Dimensions (WxHxD) | 900x895-910x600mm |
|---|---|
| INDIVIDUAL CARTON SIZE (WxHxD) | 960x1015x670mm |
| PACKAGED WEIGHT (kg) | 107.7 |
| Weight (kg) | 92.2 |
Features
| Residual Heat Indicator | No |
|---|---|
| Boost Setting | No |
| Trivet Material |
Cast Iron |
| Simmer / Gentle Heat Setting | Yes |
| Zone Bridging | No |
| Number of Zones / Burners | 5 |
| Pan Detection | No |
| Timer | Yes |
Adding product to your cart
Use left/right arrows to navigate the slideshow or swipe left/right if using a mobile device








